Jaki sprzęt do crossfitu kupić na siłownię i do domu?

Budowanie domowej siłowni nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. W końcu zakup akcesoriów nie jest małą inwestycją. W domowym zaciszu świetnym rozwiązaniem będą ćwiczenia crossfit. Musisz zatem wybrać odpowiedni sprzęt do crossfitu.

Czym jest crossfit?

Crossfit polega na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń interwałowych. Jest to trening wpływający na całe ciało, dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie ten rodzaj aktywności fizycznej. Dobrze wykonane ćwiczenia crossfit zwiększają siłę i wytrzymałość ciała, poprawiają mobilność i elastyczność stawów, niwelują ból kręgosłupa spowodowany siedzącym trybem życia. Dzięki regularnym treningom można wysmuklić sylwetkę i zredukować zbędną tkankę tłuszczową.

 

Jak wyposażyć domową siłownię do treningu crossfit?

Aby codziennie podejmować wysiłek w tej formie, potrzebny jest profesjonalny sprzęt do ćwiczeń crossfit. Obecnie można bez problemu stworzyć domową siłownię, bez konieczności kupowania wielkich maszyn. Nawet w małym mieszkaniu masz szansę wygospodarować przestrzeń nadającą się do treningu interwałowego. Potrzebne akcesoria to m.in.:

  • narzędzia do podciągania, np. drążki, drabinki sprawnościowe uzupełnione o specjalne gumy oporowe,
  • kettlebells – specjalnie skonstruowane i wyważone hantle to akcesoria idealne do ćwiczeń podnoszących wytrzymałość (w sklepach dostępne są różne warianty: od niecałego kilograma dla osób początkujących do kilkudziesięciu kilogramów dla osób bardziej zaawansowanych),
  • sztangi – przysiady ze sztangą to idealne ćwiczenia z zakresu crossfit, które można bez problemu wykonywać w domu (do sztang można dokupić obciążenie, by stopniowo zwiększać efektywność treningu),
  • skakana – niektórzy kojarzą ją tylko z zabaw z dzieciństwa, jednak warto do niej wrócić przy treningach crossfit,
  • steppery do ćwiczeń – pozwalają na rozwijanie skoczności i siły, są stosunkowo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można je bez problemu schować po zakończonym treningu,
  • ławeczka do ćwiczeń – pozwoli na bezpieczne wykonywanie treningu ze sztangą, zapewniając przy tym odpowiednią postawę całego ciała.

 

Sprzęty do crossfit na siłownię

Profesjonalny sprzęt do crossfit na siłownię różni się od domowych odpowiedników. Przede wszystkim kluby fitness dysponują znacznie większym metrażem, dzięki czemu mogą zakupić specjalistyczne maszyny do ćwiczeń. Wśród najpopularniejszych sprzętów należy wymienić:

  • gryfy olimpijskie,
  • klatki treningowe Power Rack,
  • wielofunkcyjne ławki do ćwiczeń, np. przeznaczone do wiosłowania.

Na siłowniach również dostępne są hantle o różnym ciężarze, kettlebells. Co więcej, przydają się worki treningowe, a także specjalne liny i drążki. Te wszystkie elementy można wykorzystywać na zajęciach indywidualnych i grupowych.

 

Profesjonalny sprzęt do crossfit – podsumowanie

Sprzęt na siłownię znacznie ułatwia wykonywanie ćwiczeń, warto jednak pamiętać, że w trening w domu również jest możliwy. Potrzebne są oczywiście odpowiednie akcesoria, które na szczęście nie zajmują dużo miejsca. Werner Fitness to sklep oferujące sprzęt do crossfitu zarówno do klubów, jak i do małych domowych siłowni. Wystarczy zakupić hantle, skakankę, odpowiednio dobrane kettlebells. Ławka do ćwiczeń mniejszych rozmiarów i specjalna mata treningowa oraz gumy oporowe uzupełnią wyposażenie domowej siłowni i pozwolą na jeszcze efektywniejsze dbanie o kondycję całego ciała.

Złap rabat na 10%

Zapisz si na nasz newsletter aby otrzymywać informację o promocjach i nowych produktach

Zaloguj się

Nie masz konta?

Złap 10% rabatu na pierwsze zakupy zapisując się na nasz newsletter!