Domowa siłownia – jak ją wyposażyć?

Domowa siłownia – co kupić, by kompleksowo zadbać o swój organizm? Jeśli masz miejsce w domu lub mieszkaniu i chcesz zadbać o kondycję fizyczną, sprawdź jaki sprzęt do ćwiczeń będzie najlepszy. Siłownia w domu to duża wygoda, która być może podwyższy motywację do wzmożonych ćwiczeń. Oczywiście konieczne okazuje się dokładne zaplanowanie zakupu, by jak najlepiej wykorzystać fundusze i przestrzeń.

Zestaw treningowy do domu – co sprawi, że poprawisz kondycję?

Ćwiczenia w domu to najlepszy sposób na poprawę kondycji, redukcję wagi lub rozrost masy mięśniowej. Efektywny trening zakłada wykorzystanie funkcjonalnych narzędzi dobranych do potrzeb osoby ćwiczącej. Dlatego, zanim zorganizujesz siłownię w domu i określisz dokładny plan treningowy, zastanów się, co chcesz osiągnąć.

Specjalistyczne przyrządy ułatwiające trening siłowy nie są tanie i zajmują sporo miejsca. Dlatego najlepiej zdecydować się na maszyny, które pozwolą kompleksowo zadbać o ciało. Można także zacząć od jednego bardziej zaawansowanego narzędzia, by powoli, wraz ze wzrostem potrzeb i poprawą kondycji, zwiększać liczbę narzędzi.

Rowerki stacjonarne i orbitreki

Co wybrać do domowej siłowni, by wysmuklić sylwetkę i zrzucić nadprogramowe kilogramy? Najlepszym zakupem będą stacjonarne rowerki. Wśród popularnych sprzętów cardio dostępne są również orbitreki i bieżnie, które ułatwiają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Dzięki takim narzędziom masz szansę pracować nad wieloma partiami mięśniowymi. Taki sprzęt sportowy potrzebuje trochę miejsca, jednak stosunkowo łatwo go ustawić w wąskiej przestrzeni.

Hantle i sztangi

Jak zrobić domową siłownię, gdy chcesz rozbudować masę mięśni? W domowym zaciszu sprawdzą się hantle i sztangi. To najlepszy zakup dla osób, które chcą wykonywać kompleksowe treningi. Ich zaletą jest możliwość wyboru obciążenia. Wraz z rozwojem kondycji możesz je zwiększać, oczywiście dbając o to, by przed każdym treningiem wykonać dobrą rozgrzewkę.

Drążki do podciągania

Jaki sprzęt do domowej siłowni będzie najlepszy, gdy nie masz dużo czasu na treningi? Specjalistyczny drążek do podciągania nie jest bardzo dużym wydatkiem i nie zajmuje miejsca. Wystarczy, że zamontujesz go w drzwiach, by codziennie wykonać serię ćwiczeń.  Podciąganie się, a także sam zwis, bardzo wzmacnia mięśnie. Zwykłe unoszenie nóg na drążku bardzo dobrze wyeksponuje mięśnie brzucha. To jeden z najbardziej funkcjonalnych sprzętów treningowych, który powinien znaleźć się w każdej siłowni w domu.

Atlas do ćwiczeń

Jeżeli masz naprawdę dużo miejsca i spory budżet, możesz wybrać rozbudowany atlas do ćwiczeń. Jest to sprzęt wielofunkcyjny, który pozwala na bez wychodzenia z domu wykonać nawet najbardziej zaawansowany trening. Warto przy tym pamiętać, że te maszyny na siłownię potrzebują naprawdę sporo przestrzeni, przez co nie w każdym mieszkaniu da się go przechowywać. Pamiętaj jednak, że urządzenie domowej siłowni bez wielkich sprzętów także jest możliwe.

 

Akcesoria potrzebne w każdej domowej siłowni

Co powinna zawierać domowa siłownia? Oprócz sprzętów w klubach fitness jest wiele przydatnych akcesoriów. Od czego zacząć, gdy tak naprawdę po długiej przerwie rozpoczynasz ćwiczenia lub gdy chcesz kontynuować ćwiczenia? Hantle do ćwiczeń i sztangi to nie jedyne przydatne wyposażenie. Wśród innych propozycji dostępne są również: kettlebell, taśmy TRX, taśmy gumowe. Przydają się również maty do ćwiczeń, dzięki którym wykonasz ćwiczenia w pozycji leżącej. Jeżeli chcesz trenować z obciążeniem, pamiętaj, by ochronić podłogę, np. za pomocą specjalnego gumowego podłoża.

 

Jaki sprzęt do domowej siłowni wybrać – podsumowanie

Jak zrobić domową siłownię? To oczywiście zależy od Twoich potrzeb, przestrzeni i budżetu. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia treningowe cardio, które ułatwiają modelowanie sylwetki, pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów, a przy tym nie obciążają stawów. Jeśli chcesz pracować nad masą mięśniową, świetnym rozwiązaniem będą hantle i sztangi. Podstawowe wyposażenie to także drążek. Pamiętaj, że ciężar i gabaryty maszyn odgrywają dużą rolę, dlatego na początku zastanów się, ile dokładnie miejsca możesz przeznaczyć na domową siłownię.

Złap rabat na 10%

Zapisz si na nasz newsletter aby otrzymywać informację o promocjach i nowych produktach

Zaloguj się

Nie masz konta?

Złap 10% rabatu na pierwsze zakupy zapisując się na nasz newsletter!